ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

По-малко слънчоглед и царевица във Варненско

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:17 мин.
У нас

По-високи от средните за страната добиви отчитат земеделците във Варненско. 305116 тона пшеница са добити тази година, най-много във Вълчи дол и Ветрино. В областта няма унищожени земеделски площи заради сушата през юли и август.

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

От министерството на земеделието и храните очакват обаче по-ниски добиви от слънчоглед и царевица. До момента са обработени едва 4% от засетите с царевица близо 160 хиляди декара, от които са добити по 394 кг от декар.

205 кг е средният добив на маслодаен слънчоглед, до момента са обработени около 14 процента от засадените с такъв площи и добитото количество е 12 хиляди тона. Като цяло тазгодишната реколта от есенниците е по-добра в сравнение с миналогодишната. В региона са засети близо 60 000 хектара, унищожена е реколтата едва от 20 декара, съобщиха от Министерството на земеделието.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?