След месеци забавяне заради обжалвания днес ще бъде подписан договорът за проектиране и изграждане на тол-системата. В Министерството на регионалното развитие и благоустройството договорът ще подпишат председателят на управителния съвет на агенция „Пътна инфраструктура" инж. Дончо Атанасов и Михаел Вебер, който представлява консорциумът-изпълнител.
Стойността на договора е 149 млн. лв., а срокът за изпълнение - 19 месеца. Инвестицията ще е за сметка на изпълнителя, като след внедряването на системата ще има възможност за възвръщане на разходите със събраните приходи. Тол системата за републиканските пътища ще таксува ТИР-ове над 3,5 тона на база изминато разстояние. Леките автомобили ще се таксуват на база време с така наречената електронна винетка. С внедряването на системата се очакват с 500 млн. лв. повече приходи за пътища.
Иван Шишков за "Хемус": Държавата не може да си позволи да събори незаконно строителство в такъв мащаб
Мартин Димитров: 75 679 души получават едновременно заплати и пенсии в бюджетния сектор
Заседание на МС: Правителството обсъжда по-висок размер на социалната пенсия за старост
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?