10 дни след отвличане и побой над 16 годишен младеж, полицията в Бургас задържа двама от извършителите.
Единият е криминално проявен, а поводът за тежкото престъпление е открадната дебитна карта. Двамата са закарали младежа в гората до бургаския квартал Банево и го малтретирали и заплашвали в продължение на няколко часа. Вързали го с въже и му казали, че ще го обесят, ако не върне дебитната карта.
Йовита Григорова-зам.апелативен прокурор: "Това са тежки умишлени престъпления по смисъла на нашия наказателен кодекс, като за отвличането законодателят е предвидил наказание от 7 до 15 години лишаване от свобода, а за осъществената принуда до 6 години лишаване от свобода. Обвиняемите лица и пострадалото лице се познават и са имали междуличностен конфликт."
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
Битово-фекално замърсяване е причината за измирането на риба във Варненското езеро
Започва разширяване на канализационната мрежа в столичния квартал "Горубляне"
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван