Наркооранжерия разбиха тази нощ русенските полицаи. Тя се намира в Новград. Задържано е рекордно количество марихуана за над 1 милион лева.
Наркооранжерията е открита в помещение, отдадено под наем. В него служителите на реда са открили над 1700 саксии с трева. Иззетото количество марихуана е 140 кг, което е рекордно за областта.
Задържани са 9 души, двама от тях са от София. Повечето са осъждани и преди. На хората в Новград е направило впечатление, че те се държат странно и не общуват с никого.
главен инспектор Петър Ванев - ОД на МВР-Русе: Две производствени халета, големи, които са изолирани по възможно най-добрия начин. Към самото хале има и т.нар. административна част. Тези офиси са пригодени за спане - има бани, имат кухни, т.е. лицата влизат в рамките на имота, работят, там ядат. Не излизат на територията на селото, понеже са външни лица.
Разследват от убийство до ритуално самоубийство на трима мъже до хижа “Петрохан”
Депутатите от правната комисия ще гледат на второ четене промените в Изборния кодекс