Очаква се днес да станат ясни констатациите на назначената от съда тройна експертиза на екологичните, икономическите и здравни последици от качеството на въздуха в столицата.
Делото беше заведено преди 2 години от група неправителствени организации. Те обвиняват общината, че не се справя с високите нива на замърсяване и не информира коректно гражданите за мащабите на проблема. Групата настоява за предприемане на мерки за компенсация на столичани. Сред тях - обновяване на централни градски паркове и безплатни прегледи при пулмолози и алерголози.
Шофьорът от катастрофата на АМ "Тракия": Направих всичко възможно да удържа камиона
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
Момиче на 16 години и момче на 17 години загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил между Мездра и с. Боденец