Премиерът Бойко Борисов отдаде почит към паметта на загиналите български войници в Кербала. Днес се навършват 15 години от атентата, който отне живота на петима наши военнослужещи в българската база "Индия" в иракския град.
"Навършват се 15 години от атентата срещу българската база в Кербала, при която 27 военнослужещи бяха ранени, а 5-ма загинаха. Поклон пред паметта им. Имената им остават записани като герои в новата история на българската армия", написа Борисов в социалната мрежа Фейсбук.
"И днес над 200 военнослужещи изпълняват успешно мисии зад граница, като през тези години работихме за подобряване на подготовката им и осигуряването на съвременна екипировка. Пожелавам им успешна служба и да се завърнат живи и здрави при семействата и близките си", допълва премиерът.
;
Регионална икономическа среща: Конференция на Американските търговски камари в България, Гърция и Турция
Гълъб Донев: Служителите на МВР и военните ще си плащат осигуровките от догодина
Шофьорът от катастрофата на АМ "Тракия": Направих всичко възможно да удържа камиона
Момиче на 16 години и момче на 17 години загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил между Мездра и с. Боденец
Гълъб Донев: Служителите на МВР и военните ще си плащат осигуровките от догодина