Навършват се 15 години от атентата срещу българската база "Индия" в иракския град Кербала.
На 27 декември 2003 г. цистерна бомба се взриви близо до базата и при атаката загинаха петима военни. Още 27 български рейнджъри бяха тежко ранени.
В Русе, родното място на единият от загиналите - Антон Петров, близки и приятели почетоха паметта им. Възпоменателен адрес изпрати министъра на отбраната Красимир Каракачанов. На панихидата присъстваха колеги на Антон Петров от 68 бригада и командирът бригаден генерал Явор Матеев.
Гореща вълна обхваща и България, предупреждения за опасни температури в цялата страна
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
Васил Терзиев: София има нужда от по-високи собствени приходи и реална финансова децентрализация
Живот сред руините: Във Венецуела продължават да пристигат спасителни екипи