ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
Съдът остави в ареста четиримата задържани за побоя над...
Чете се за: 03:42 мин.
Кутия с цигари "засилила и обърнала" трамвая в...
Чете се за: 02:37 мин.

ЗАПАЗЕНИ

​Премиерът ще води делегацията ни за Общото на събрание на ООН в Ню Йорк​

bnt avatar logo от БТА
A+ A-
Чете се за: 00:30 мин.
У нас

Министър-председателят Бойко Борисов ще ръководи българската делегация в 73-та сесия на Общото събрание на Организацията на обединените нации в Ню Йорк. Посещението на българския премиер в САЩ е между 23 и 29 септември, съобщи пресслужбата на кабинета.

​премиерът води делегацията общото събрание оон йорк​

Там премиерът ще изнесе реч, свързана с основната тема на Общия дебат, която тази година е "ООН за всички хора: глобално лидерство и споделени отговорности за мирни, равнопоставени и устойчиви общества".

В рамките на визитата премиерът Бойко Борисов ще участва в Срещата на високо равнище "Глобален призив за действие за справяне с проблема с наркотиците", организирана по инициатива на президента на САЩ Доналд Тръмп. България е съдомакин на събитието.

Българският министър-председател ще участва в среща на върха за мира "Нелсън Мандела". Целта на форума е международната общност да препотвърди ангажимента си към глобалния мир, предотвратяването на конфликти, защитата на правата на човека.

По време на посещението си българският министър-председател ще проведе двустранни срещи с държавни и правителствени ръководители на държави членки на ООН, както и с представители на неправителствени организации. В делегацията, водена от министър-председателя Бойко Борисов, е вицепремиерът и министър на външните работи Екатерина Захариева.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?