Камерната опера в Благоевград официално ще бъде преструктурирана в оперен театър. Културната институция вече има и нов директор - световно известният тенор Бойко Цветанов. Той си поставя големи цели за развитието на операта, която през последните месеци имаше сериозни финансови проблеми и дори се говореше закриването ѝ. Съкращения няма да има, категоричен е новият директор, напротив - ще се работи за привличане на млада публика, за създаване на разнообразен репертоар, привличане на нови солисти, оркестранти и дори организиране на международен фестивал в Благоевград.
Бойко Цветанов, директор на благоевградската опера: Чака ни много работа. Амбициите ни са големи, за да превърнем този институт в нещо стойностно и качествено. Ще работим изключително много в тези две посоки - за привличане на публика и то специално млада публика с една особена стратегия, насочена към младата публика и съответно намиране на ресурси чрез спонсорство или чрез участие в други проекти. Освен това целта ни е да превърнем Благоевград в един център, в който не само се прави оперно изкуство, но и се търсят млади таланти. В най-скоро време ще основем една академия към театъра, в която ще се привличат млади артисти, за да могат да специализират.
Доайенът на вестникарството на 90 години: Любен Генов получи Почетния знак на президента (СНИМКИ)
"В кадър": Филмът "От Балкана до Нил" - хроника на едно приятелство тази вечер по БНТ
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Безводието в страната: Работна среща в Министерския съвет обсъжда проблема
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района