Пътниците за обедните влакове по подбалканската жп линия се обслужват с автобуси, спешно се работи по отстраняването на дерайлиралия влак край Сопот. Това казаха служители в жп гара Карлово.
От гарата уточниха, че пътниците се превозват с автобуси от Карлово до Копривщица, откъдето се качват на влак. Това не е заради инцидента край Сопот, а е все още в сила от лятното разписание, въведено заради ремонта на жп линията в района между Карлово и Копривщица. По същата схема ще бъдат транспортирани и пътниците за пътническия влак.
Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
Техническа грешка увеличи заплатите на шефовете на енергийни регулатори с до 2000 евро