Държавният глава Румен Радев и вицепрезидентът Илияна Йотова отчитат втората годишнина от встъпването си в длъжност днес.
На специална пресконференция двамата ще отбележат свършената работа до момента и набелязаните акценти в програмата занапред.
Изявлението на президента идва броени дни след като неговият предшественик Росен Плевнелиев го разкритикува остро заради „опозиционно поведение" и липса на отчет от страна на институцията.
По-късно следобед в Националния исторически музей държавният глава Румен Радев ще даде традиционния за началото на годината прием за ръководителите на дипломатическите мисии, акредитирани в България.
Слова по случая ще произнесат президентът Румен Радев и доайенът на дипломатическия корпус у нас - извънредният и пълномощен посланик на Палестина д-р Ахмед Ал Мадбух.
Асен Василев, ПП-ДБ: Оттеглянето от сделката за "Лукойл" е силно притеснително
Сделката за "Лукойл": "Гънвор" се отказва да купи задграничните активи на компанията
Автомобилът с мигранти, който катастрофира в Бургас, е направил опит да избегне лента с шипове
Бюджетът на раздора: Управляващи и опозиция в нов спор за план-сметката