Президентът Румен Радев проведе работна среща с посланика на САЩ в България Ерик Рубин, съобщи пресслужбата на държавния глава.
Срещата е била по инициатива на президента и на нея са били обсъдени теми от стратегическото партньорство между България и САЩ, както и въпроси на глобалната и регионална сигурност, двустранното сътрудничество в икономиката, енергетиката и науката, процесът на модернизация на Българската армия.
Президентът Радев призова за засилване на двустранния индустриален и технологичен обмен и открои способностите на страната ни за много по-активно партньорство със САЩ в сферата на информационните и комуникационни технологии, науката и образованието в областта на високите технологии, съобщават от "Дондуков" 2.
Деян Русанов и Иван Стойнев са кандидатите на България за съдии в Общия съд на ЕС
Глобиха директора на НДК за конфликт на интереси - сключила договор със сина си
Две деца от футболен клуб "Славия" и бащата на едно от тях загинаха при тежка катастрофа на АМ "Тракия"