Преди броени дни Смолян стана третият град с ученически гвардейски отряд, а скоро с млади гвардейци ще се гордеят и на други места в страната. Отправяме поглед към Плевен, където учениците от втория ученически гвардейски отряд към ОУ "Д-р Петър Берон" и първи ученически гвардейски оркестър при СУ "Иван Вазов" в Плевен ще потеглят към София. В столицата днес те ще се срещнат с държавния глава Румен Радев.
В президенството децата ще са придружавани от д-р Денислава Ангелова, председател на асоциация "Докосни дъгата" и инициатор за създаването на ученически гвардейски отряди в цялата страна, както и от директорите на двете училища Ваня Дражева и Димитър Митев.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите