Децентрализацията на общините няма алтернатива. А ефективното местно самоуправление е ключът към изваждането на българина от апатията. Тази позиция защити президентът Румен Радев пред участниците в тържественото събрание на Националното сдружение на общините в България, посветено на 140 години от Освобождението.
Държавният глава призова кметовете, когато децентрализацията се случи, да не допускат корупционни схеми. Според кмета на София Йорданка Фандъкова голямото предизвикателство пред местната власт са мерките за ограничаване на промените в климата, опазването на околната среда и подобряването на качеството на въздуха. Председателят на Управителния съвет на сдружението Даниел Панов посочи, че с една трета от публичния ресурс, местната власт трябва да финансира две трети от услугите за гражданите и за бизнеса.
От КНСБ може да поискат отмяна на Закона за държавния служител заради настояването за плащане на осигуровки
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив