Тази вечер беше заключителният гала концерт с най-добрите изпълнения от първото издание на "Младежки джаз фест София".
Форумът за изява на млади творци с интерес към джаза и импровизацията събра заедно близо 100 млади певци, композитори, ученици и студенти от музикалните училища и академии в България до 25 години. Джаз фестивалът беше сцена, на която младежите да представят проектите си и да се забавляват, като научават по нещо ново един от друг.
През двата дни на форума младите творци участваха в образователни лекции и майсторски класове. Музикантите се изявяваха както солово, така и в различни формации.
Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°
100 животни бяха спасени от голям пожар в стопански двор в асеновградското село Червен (СНИМКИ)