Днес на язовир "Копринка" край Казанлък се проведе 13-тия национален събор на приятелите на Русия. Негов организатор е Националното движение на русофилите. Участници в събора демонстративно стъпкаха европейското знаме като знак на несъгласие срещу санкциите спрямо Русия. На събитието се срещнаха хора от различни поколения, работили и учили в Русия. Имаше и руски граждани, дошли да се срещнат с близки и познати и изразят почит към българската история и култура. На честванията присъстваха политици от управляващите и опозицията, представители на Руската академична общност и неправителствени организации.
Магдалена Милтенова: 30% увеличение на винетките няма да реши проблемите с пътищата
Богомил Николов: Агенцията по храните трябва да контролира пазара превантивно
След тежките катастрофи: Демерджиев разпореди проверки на ремонтите и строителството на пътища в страната
В колата на шофьора, причинил катастрофата край Мездра, пътували още двама души