ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Проблем с паркирането около метростанциите в "Люлин"

Чете се за: 00:35 мин.
У нас

Липсата на обособени паркоместа около трите метростанции в квартал "Люлин" затрудняват движението в района. Оказва се, че най-големият квартал в София няма нито един функциониращ паркинг, който може да бъде използван от пътуващите с метрото. Това принуждава масово водачите да паркират автомобилите си на забранени места.

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

Преди осемнайсет години "Люлин" е сред първите квартали, в които има метро. От трите метростанции в квартала само една има паркинг. Почти две десетилетия по-късно той все още е неизползваем.

Милко Младенов: "Реституционни претенции са затворили и четирите му вход-изходи и това допълнително е усложнило ситуацията. В последните няколко години заедно с дирекциите на Столичната община, колегите в района и главният архитект на София работим по възстановяването му, тъй като с минимален ресурс можем да довършим изграждането му и той да започне да функционира."

Сега поради липса на алтернатива хората масово оставят автомобилите си на забранени места - с риск да бъдат глобени.

Валентин Николов: "Паркираме тук, защото няма къде. Това се води тревна площ, тук слагат и глоби от Общината."

"Вас глобявали ли са Ви?"

Валентин Николов: "Ами да."

Отскоро теренът е отдаден за стопанисване на Центъра за градска мобилност. До края на годината те трябва да изготвят проект за възстановяването му, както и да намерят изход от проблема с частните терени, в които попадат входовете на паркинга.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?