Продължава борбата с пожара в Стара планина, който обхвана български и сръбски територии. В Чипровския балкан огънят е ограничен, но сериозна остава ситуацията в Сърбия, където на някои места е обявено извънредно положение. С подробности за огнената стихия - вижте прякото включване на Йоана Миланова.
Трудно е да кажем с точност каква е ситуацията в българската част а Балкана. В планината се вижда само гъста мъгла.
Въпреки че огънят е ограничен, продължават да тлеят огнища в труднодостъпни райони. С тях се борят вече на 150 души пожарникари, военни и доброволци. В сръбската част огънят бушува в изключително недостъпни части. невъзможно е използването на автотранспорт до там. Пожарникарите достигат до проблемните участъци за около два часа пеша. Използват се и хеликоптери.
В планинската част на Босилеград, както и в части от община Търговище е обявено извънредно положение. Превантивно са евакуирани и няколко самотно живеещи възрастни хора.
Все още няма официална информация за пожара, а местните хора усилено говорят за умишлен палеж.
Експеримент със симулационни очила: Какви са възприятията на шофьорите, употребили алкохол?
Контролът над товарния трафик: "Пътна полиция" с резултати от масираните проверки
Министерството на туризма и обществените медии обсъдиха общи идеи за представяне на регионите в България
БНТ с нов рекорд на Мондиал 2026: Полуфиналът Англия – Аржентина стана най-гледаният мач
Няма никакви противоречия в позицията за Украйна, каза президентът Илияна Йотова