В момента нямаме достатъчно медицински специалисти, за да има във всяко училище лекар. Но има предложение на първо време при критични ситуации учителите да звънят на личните лекари на децата, каза служебният образователен министър проф. Николай Денков.Той уточни, че в момента се търсят бързи мерки. Повод стана смъртта на 11-годишно момиче след удар в корема от нейн съученик.
Проф. Николай Денков, образователен министър: Във всяко едно училище нямам как да има лекар, а общопрактикуващият може да прецени дали да се звънне на 112 и дали му трябва спешна медицинска интервенция. Все пак учителят не е лекар, трябва да го освободим от тази тежка отговорност.
Търсят се по-дългосрочни решения за осигуряване медицински специалисти в училище
Проф. Николай Денков, образователен министър: Нямам как поне в следващите 2 години да има лекари във всяко едно училище, просто няма толкова специалисти у нас. Но ще обсъдим дългосрочни варианти.
Омбудсманът: Година след сигналите за сексуално и физическо насилие - децата все още са в интерната във Варненци
С флаг в ръка и мечти за медали: Българските олимпийци по природни науки получиха националното знаме
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?
След сигнал от регионалния министър: Прокуратурата разследва строежа на лот 4 на АМ "Хемус"
Иван Иванов: Твърденията на министър Шишков за пътното строителство са абсолютно неверни