Прокуратурата и ДАНС влязоха в общинската болница в Раднево. Сигналът е подаден от кмета на общината. Според него, четирима служители на здравното заведение, сред които шофьор и секретарка, са получавали петцифрени заплати, докато в същото време лекари и сестри не са вземали месечни възнаграждения. Съмненията са, че раздаваните заплати са над 5000 лв на човек.
През последните години финансовото състояние на болницата рязко се е влошило. Към момента над 1 милион и 305 хиляди са задълженията й, като дълго време не са плащани и осигуровки на служителите.
Управителят на болницата отказа коментар до приключване на проверката.
"Винаги се усмихвам, това отваря сърцата": Чужденци попълват незаетите места за шофьори в столичния градски транспорт
Българската икономика е много лабилна от външни шокове - коментар на Александър Попов от аналитичното звено на ЕЦБ
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
Битово-фекално замърсяване е причината за измирането на риба във Варненското езеро
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?