През следващата година електронният прием на заявления за детските градини във Варна ще започне на 20-и април. Досега обработката на документите започваше в началото на месеца.
От общинската дирекция по образование съобщиха, че след отварянето на приема родителите ще имат точно един месец, за да подадат заявленията си. Няма да има принципни разлики при разпределянето на децата.
Причина за промяната е влизането на нова фирма, която ще разработи електронния портал, след като договорът на предишната е изтекъл. Преди да започне реална работа с документите на децата, порталът ще премине едномесечни тестове, за да няма проблеми при пускането му през април.
Рекорден брой български плажове са с отличие "Син флаг" - какви са критериите?
Планът за устройството на Борисовата градина ще бъде преработен, съобщиха от общината
Полша е домакин на годишната конференция за възстановяването на Украйна, премиерът Радев ще участва
Тежко остава състоянието на жената, пострадала при катастрофата на АМ "Тракия"
На 35 ключови кръстовища в София ще работят новите камери с изкуствен интелект