Пореден протест в защита на Пирин. Недоволството продължава в над 20 града в България и чужбина. Те настояват да бъде отменено решението на МС от от 28 декември 2017 г. за промени в новия план за управление на Национален парк "Пирин". Шествието в София започна от Министерството на младежта и спорта. Вижте прякото включване на Цвета Младенова.
- Тук сме, защото преди повече от месец политиците взеха незаконно решение за промяна в плана за управление на НП "Пирин", което отваря вратичка да може да се стори върху 48% от площта му.
- Не е въпросът за втория лифт. Втори лифт съвсем спокойно може да бъде построен, но това, което се случва, е, че се подменя едното с другото.
- Тук протестират хора, които са загрижени за бъдещето на България, защото все пак това е природата, ако няма природа, децата ни какво ще правят тук.
Румен Радев: Убеден съм, че ще получим и голяма част от следващото плащане по ПВУ
Заседание на кабинета: Променят средносрочната бюджетна прогноза за 2026–2028 г.
Депутати изслушаха майката на Ива Михайлова, която има забрана да се лекува у нас
Министър Катя Ивкова: Няма да допусна ново забавяне на договора за преместването на държавната психиатрия
Румен Радев: Убеден съм, че ще получим и голяма част от следващото плащане по ПВУ
Съдбата на космическите отпадъци: Част от ракета вероятно се е разбила на Луната