Тази вечер се провежда вторият Марш за европейско правосъдие с искане за съдебна реформа в София и в още няколко града в страната. Организаторите от "Правосъдие за всеки" заявиха, че датата не е избрана случайно. На този ден преди 4 години започнаха масови протести срещу кабинета "Орешарски", след като депутатът от ДПС Делян Пеевски беше избран за председател на ДАНС.
Протестът започна в 18:30 часа пред Съдебната палата. За кратко се появиха провокатори. Няколко човека бяха изведени. Маршът премина през Президентството, Министерски съвет и се спря пред Народното събрание.
Част от исканията на протестиращите са за извеждане на Прокуратурата от съдебната система, намаляване на политическата квота във ВВС, както и намаляване на мандата на главния прокурор. Те настояват и за среща с президента, за да получат гаранции, че ще бъдат направени конституционни промени в тази сфера.
Хората настояват за европейско правосъдие и за върховенството на закона.
Протести се провеждат още и във Варна, Пловдив и Сливен.
Изтича срокът за премахване на ограда на строеж в местността „Баба Алино“, РДГ предупреждава за принудително събаряне
Трима души остават в тежко състояние след катастрофата на „Челопешко шосе“
Тежката катастрофа на „Челопешко шосе“: 17 пострадали, 3 жертви, версия за гонка между автомобили
Диана Русинова: Принизили сме Закона за движение по пътищата до една широко отворена врата в полето
Минута е деляла автобуса от пламъци: Пожарникари предотвратили по-голяма трагедия
И.ф. главен прокурор Ваня Стефанова: Прокуратурата не трябва да бъде нито бухалка, нито чадър