Студентът от УНСС, който сигнализира за нередности на писмен изпит, ще бъде наказан. Академичният съвет е решил да му наложи последно предупреждение за отстраняване, защото е уронил престижа на университета. Междувременно студенти излязоха на мирен протест в подкрепа на преподавателката, която след скандала реши да напусне университета.
Академичният съвет е осъдил поведението на преподаватеlката, която писа тройки на студенти, предали прaзни листове на изпита по "Геоикономика и регионално развитие". Според правилата на университета тя е имала възможност да ги освобoди от изпита при условие че по време на семестъра са постигнали резултат по-висок от четворка. Заради нарушението ръководството на УНСС искало да наложи най-тежко наказание на Соня Докова.
Стати Статев ректор на УНСС: "Аз я повиках вчера в 11 часа ѝ предложих двата варианта. Единият вариант беше, ако пожелае да се пенсионира и другия вариант, е да я уволня дисциплинарно. Тя избра варианта да се пенсионира".
Академичният съвет искал да отстрани и студента, но той се извинил за постъпката си и съветът, решил да го накаже с последно предупреждение. Група студенти, които смятат, че Кезим Медев е трябвало да уведоми за нередностите първо органите в университета организира протест и изрази подкрепата си за преподавателката.
Хюсеин - студент: Единственото ни желание е Докова да излезе от университета с високо вдигната глава. Просто да не е по този начин нейното тръгване - жалко за катедрата, за университета.
Георги, студент: Професор Докова трябва да получи едно извинение. Тя няма как да се върне тука, тя е жена с достойнство и характер.
От УНСС съобщиха, че след скандала професор Докова е приета в болница. Резултатите от изпита няма да се анулират, за да не се създава хаос, а и никой от студентите не пожелал оценката му да бъде преразгледана, обясниха от УНСС.
"Подкрепи една мечта" – президентът Йотова посрещна над 100 зрелостници от домове и социално слаби семейства
Публикуваха верните отговори от изпита на 4. клас по български език и литература
Софийският университет е класиран сред първите 5,2% от 21 291 висши училища в света
Президентът Йотова за дрона в Констанца: МО реагира светкавично и адекватно, няма опасност за българските граждани
След репортаж на БНТ: МВнР с позиция за Ива Михайлова от Кочани - ще продължим да ѝ оказваме подкрепа
Християн Пендиков: Случаят с Ива Михайлова от Кочани показва проблеми с правосъдието и правото на лечение в РСМ