Инспектори от Агенцията по безопасност на храните във Варна ще дежурят по график по време на Великденските празници. Засилени ще бъдат проверките в търговската мрежа на града.
Инспекторите ще реагират и по сигнали на граждани за закупени некачествени хранителни продукти, независимо дали става дума за квартален магазин или голям хипермаркет. Ще бъдат проверявани и производителите на хранителни продукти. Ще се следи и за нередности при предлагането на храни в заведенията за обществено хранене. Имената и телефоните на дежурните за деня инспектори са публикувани в сайта на Областната дирекция на Агенцията по безопасност на храните във Варна.
Двете деца, пострадали в катастрофа в Горна Оряховица, вече са извън реанимация
След катастрофите на АМ "Тракия" и "Струма": Кога мантинелите са ефикасни?
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"