За пореден път защитниците на природата излязоха на протестно първомартенско шествие в Русе. Днес те избраха да изразят своето недоволство срещу презастрояването на защитените територии като раздаваха мартеници на минувачите.
По традиция протестиращите от групата „Русенци за българската природа” носеха в себе си плакати, които призоваваха да се запази природата в Пирин. Като част от протестния пърформанс защитниците на природата носеха със себе си зимна планинска екипировка - снегоходки, щеки, ски и пикели.
Ще има ли воден режим в Плевен и Ловеч това лято? Властите вземат спешни мерки
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата