Очаква се днес да бъде пуснато движението в района на Гара Яна, където бяха изхвърлени над 14 тона токсични отпадъци. Още вчера те бяха обезопасени и преместени на специална площадка, а институциите успокоиха, че няма непосредствена опасност за хората. Човекът, изхвърлил варелите, беше задържан вчера и освободен срещу парична гаранция от 5 000 лв.
След сигнал от регионалния министър: Прокуратурата разследва строежа на лот 4 на АМ "Хемус"
Червен код за опасни жеги: Европа ври, кипи и гори – каква е причината?