Пускат предсрочно движението по улица "Богатица" в столичния квартал "Лозенец". В събота сутрин шофьорите ще могат да се движат в новоремонтирания участък.
Реконструкцията на ул. "Богатица" е в участъка между бул. "Арсеналски" и бул. "Джеймс Баучър". Въпреки че в събота ще бъде пуснато движението по улицата, работата по нея ще продължи, тъй като все още не са завършени тротоарите и чак на пролет ще бъде положен износващият слой асфалт, защото сега климатичните условия не го позволяват. Към момента са изградени нова канализация и водопровод, пътна настилка, улично осветление. Заедно с улица "Богатица" са ремонтирани и двете по-малки улици, които я пресичат - "Цветна градина" и "Кожух планина".
Малко над 4 милиона лева струва ремонтът на половинкилометровата отсечка.
През пролетта ще бъдат и озеленени площите с детска площадка. След завършване на реконструкцията улица "Богатица" ще има тротоари и от двете страни, което е довело до намаляване на трасето с 50 сантиметра.
Роботът Робърт танцува на "Бангаранга" и прогнозира какъв ще бъде финалът на "Евровизия 2026"
Деца от 15 български училища в чужбина изследваха отзвука от Априлското въстание в международния печат
НА ЖИВО: Промените в Закона за защита на потребителите и в Закона за съдебната власт влизат на първо четене в парламента
НА ЖИВО: СЕМ представя проучване за медийните нагласи на аудиторията по време на предизборната кампания