Апелативният специализиран съд пусна от ареста Радослав Димитров - един от обвинените за стрелбата на 8 юни в Слънчев бряг по Димитър Желязков, известен като Митьо Очите. Съдът измени мярката му за неотклонение в парична гаранция в размер на 5000 лв.
Радослав Димитров е в ареста от 16 юни по обвинение за опит за убийство на Митьо Очите. Той има и обвинение за участие в организирана престъпна група.
Адвокатите на Димитров посочиха пред съда, че той е явявал доброволно пред разследващите на три пъти и че не са намерени барутни частици, няма и негово ДНК по нито едно от доказателствата, които са намерени на мястото на инцидента.
"Не съм стрелял по никой, не съм участвал в Организирана престъпна група, съдействал съм на полицията, не съм осъждан", каза Димитров пред съда и поиска мярката му да бъде изменена.
Добринка Калчева, прокурор в Апелативна прокуратура – Пловдив, е предложена за член на ВСС
България, Румъния и Испания подписаха споразумение за изпълнение на съвместни мисии по охрана на въздушното пространство
Съдът спря предварителното изпълнение на заповедите за събаряне на сградите в Баба Алино
Бдение в Кричим с надежда за правосъдие след жестокото убийство на млад мъж в Пловдив от тийнейджъри
В капана на фентанила: Кой ръководи трафика и има ли изход за пристрастените?
След повече от седем месеца: Нова фирма поема почистването в столичните райони "Слатина", "Подуяне" и "Изгрев"