Работници и служители на „Емко” отново протестират тази сутрин пред сградата на Министерски съвет.
Няколкостотин души отново са под прозорците на премиера Борисов, докато в отсрещната сграда на президентството се очаква да започне заседанието на Консултативния съвет по национална сигурност. Пространството на т.нар. „триъгълник на властта” е пълно и със служители на полицията.
Протестиращите от „Емко” скандират „оставка” и „дайте ни парите”. Те искат незабавно връщане на отнетите им договори за производство на боеприпаси. В края на миналата седмица държавата върна лиценза на дружеството, но прехвърли поръчките към ВМЗ Сопот.
Хората настояват да бъдат приети от министър-председателя.
Бъдещето на детската болница: И здравното ведомство ще проверява проектирането на педиатрията
Доайенът на вестникарството на 90: Любен Генов получи Почетния знак на президента
Две деца от футболен клуб "Славия" и бащата на едно от тях загинаха при тежка катастрофа на АМ "Тракия"