Близо 200 работодатели от Варна са одобрени да участват в проекта “Обучение и заетост на младите хора”, който се финансира с европейски средства.
Те ще осигурят работа за половин година на 535 младежи до 29-годишна възраст. Търсят се счетоводители, програмисти, брокери, фризьори, сервитьори, бармани и офис персонал. Заплащането е от 420 до 1200 лева.
По същата програма Община Девня ще назначи 10 души. Те трябва да са регистрирани в Бюрото по труда, да имат основно образование и да не са били в трудово правоотношение с Община Девня през последните 12 месеца. Одобрените младежи ще бъдат обучени и едва тогава ще започнат работа. Тези, които не са записани в Бюрото по труда, но искат да участват в програмата, могат да се регистрират като безработни до 28-и февруари.
В очакване на правосъдие: Близки на 11-годишния Ангел от Лясковец с протест пред Съдебната палата
Проливен дъжд наводни къщи, улици и автомобили в бургаския квартал „Лозово“
Милена Милотинова: Това, което ни предстои, е домакинството и ние трябва да се представим на ниво
В ефира на БНТ: DARA и Евтим Милошев поставиха началото за създаване на Дом на артистите
Когато звучеше "Bangaranga", всички ставаха и танцуваха – журналистът Виктор Борисов от БНТ разказва за феномена DARA