ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Район "Северен" ще кърпи дупките по "Рогошко шосе" в Пловдив

Чете се за: 00:40 мин.
У нас

Огромни дупки се отвориха на "Рогошко шосе", след като се стопи снега. Отсечката не е основно ремонтирана от 25 години. Пътят, дълъг близо 5 километра, се разбива и от тировете, които минават ежедневно. От район "Северен", които отговарят за поддръжката на трасето, изчисляват, че основен ремонт на шосето ще струва минимум 3 милиона лева.

Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

      Кратерите по "Рогошко шосе" са толкови дълбоки, че колите засядат понякога особено когато са пълни с вода. Няма шофьор, чийто автомобил да не е бил повреден поне веднъж в близките години.

      Милена Закямова – таксиметров шофьор: "Тук-там се кърпи избирателно. Някои дупки по-големи, по-малките ги оставят и след половин месец, като завали един дъжд, стават пак същите огромни ями. Мъжът ми преди една седмица изкриви джанта и я хвърли гума."
      Живко Тошев от село Рогош: "Повече от 20-25 години аз пътувам все по този път, тука коли си чупиха хората, маршрутките се чудят къде да минават, дето пътуваме с тях."

      "Рогошко шосе" се поддържа от район "Северен". Според кмета Ральо Ралев и тази година дупки тук само ще се закърпят.

      Ральо Ралев – кмет на район "Северен"в Пловдив: "Това, което го правим по 3-4 пъти в годината специално по "Рогошко шосе", това нещо ще се случи тогава, когато времето го позволява. Живот и здраве утре, ако изсъхне, още утре почваме."

      Община Пловдив работи по въпроса за цялостен ремонт на "Рогошко шосе". Очаква се до 4 месеца ще има готов проект за това.

      ТОП 24

      Най-четени

      Водещи новини

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?