По разпореждане на главния прокурор Сотир Цацаров е започнато дисциплинарно производство за военнен прокурор и военен следовател, както и е подадено искане за дисциплинарно уволнение на двамата магистрати, съобщиха от пресцентъра на прокуратурата.
Мерките се налагат за инцидент с участието на двамата от 22 октомври вечерта. В столично заведение на ул. „Цар Самуил“, военният прокурор (полковник) и военният следовател (подполковник) от състава на Военноокръжна прокуратура София, след употреба на алкохол, са предизвикали скандал с други посетители на заведението.
При излизане пред входа на заведението, военният следовател демонстративно е извадил законно притежаван пистолет „Глок 19“ и пред напусналите вече помещението други граждани е произвел изстрел по метална врата на отсрещна стена. След сигнал на телефон 112, на място са пристигнали патрули на СДВР.
При установяване на длъжността на предизвикалите скандала лица в нетрезво състояние (военни магистрати - офицери) е сигнализирана и Военна полиция.
На мястото на произшествието са повикани военни прокурори и военен следовател, които незабавно са извършили необходимите действия по разследването (оглед, личен обиск и изземване на оръжието и боеприпасите, разпити на свидетели – очевидци).
Започнато е досъдебно производство за престъпление по чл. 325 НК, като с постановление на главния прокурор разследването е възложено на Военноокръжна прокуратура – Сливен (лицата са магистрати от състава от военната прокуратура в София), допълва се в съобщението на прокуратурата.
Започна делото за източването на над 3,3 млн. лева от театрите в Смолян и Разград
Фалшиви сигнали за бомби в Президенството, Министерския съвет и редица институции
Мъж получи присъда от две години затвор за притежание на подправени 205 000 евро
Прокуратурата задържа за до 72 часа румънския шофьор, предложил подкуп на полицаи в Чепеларе
Слънчево и горещо време, със следобедни валежи и гръмотевици в четвъртък
Злоупотреби във ВиК-Бургас: Ще бъдат ли повдигнати обвинения на задържаните?
189 години от рождението на Васил Левски ще бъдат отбелязани в Националния исторически музей