Министерството на регионалното развитие и благоустройството отпуска средства за ремонтирането на 26 училища и детски градини в София. Договорът за реконструкцията се подписва днес в присъствието на регионалния министър Николай Нанков и кмета на София Йорданка Фандъкова.
Проектът е на стойност близо 64 милиона лева, от които 58 - безвъзмездната финансова помощ по оперативната програма "Региони в растеж".
На учебните заведения и детски градини ще бъде направен основен ремонт или реконструкция, внедряване на мерки за енергийна ефективност и обновяване на материално-техническата база. Избраните училища са включени в интегрирания план за градско възстановяване на Столична община.
Повечето училища са в районите "Красна поляна", "Връбница", "Надежда" и "Илинден".В проекта е включена и 9-та Френска езикова гимназия.
Генералният директор на БНТ Милена Милотинова получи признанието "WEBIT Changemakers"
Отличие за българската наука: INSAIT получи награда от Европейския съвет за научни изследвания
Заседание на парламента: Депутатите ще изслушат регионалния министър Иван Шишков заради казуса с незаконното строителство край Варна
Бюджет 2026: Финансовото министерство ще обяви параметрите на план-сметката