От началото на годината в община Търговище са чипирани 1150 кучета. До момента новоиздадените паспорти на домашни любимци са повече от 1300.
В селата кметовете и кметските наместниците са ангажирани с преброяването, описването и декларирането на кучетата в системата на отдел „Местни данъци и такси”. По време на кампанията броят на регистрираните кучета в селата се е увеличил близо 6 пъти. От Община Търговище припомнят, че годишните такси за отглеждане на кучета са 5 лева за селата и 10 лева за града. Според Закона за ветеринаромедицинската дейност чипът за всяко куче е задължителен. При липса на такъв стопанинът му ще бъде санкциониран с глоба от 200 лева.
Васил Терзиев: Спестихме над 81 млн. евро от чистота в районите “Слатина”, “Подуяне” и “Изгрев” за следващите 5 години
Ниското ниво на Дунав позволи да бъдат документирани базите на Константиновия мост при с. Гиген
Христо Широков: Не съм се укривал, обвинението срещу мен е политически натиск
Тийнейджърите, обвинени в жестокото убийство на мъж в Пловдив, остават в ареста
Окръжната прокуратура в Русе поиска арест за петима от участниците в групите, свързани с разбитата лаборатория за фентанил
Пожарът на „Тракия“: Екипи продължават да следят, за да не се разпространява огънят