След края на зимния сезон ще започне ремонтът на пропадналия участък на изхода на Русе в посока София. Това казаха за БНТ 2 от Областно пътно управление. Средствата, малко над 267 000 лева, ще осигури Агенция „Пътна инфраструктура“ от бюджета си за 2016-а. Свлачището се появи преди повече от две години заради интензивните валежи.
Участъкът, който обхваща дясната пътна лента за движение на автомобили и част от лявата в продължение на около 60 метра, е обезопасен със заграждения. До средата на януари пък трябва да бъде избран изпълнител за строително-монтажните дейности на пропадналата преди година подпорна стена на Беленска река. Участъкът е част от тротоара на главния път Бяла-Попово.
След сигнал от регионалния министър: Прокуратурата разследва строежа на лот 4 на АМ "Хемус"
След репортаж на БНТ: Прокуратурата в Кюстендил се самосезира за фалшиви гръцки шофьорски книжки
Прокуратурата повдигна обвинение за умишлено убийство след инцидент на „Лъвов мост“ в София
След сигнал от регионалния министър: Прокуратурата разследва строежа на лот 4 на АМ "Хемус"
Червен код за опасни жеги: Европа ври, кипи и гори – каква е причината?