Водопреносната мрежа в Стрелча беше разрушена след обилните дъждове в региона, а при извършване на аварийни дейности по нея възникнаха и допълнителни проблеми.
Питейната вода беше замърсена с кал и тиня, а от общината обявиха, че е негодна за консумация и крие рискове за здравето на хората. За гражданите бяха осигурени водоноски и пакети с минерална вода. Очаква се днес да стане ясно кога жителите на Стрелча ще могат отново да пият вода от чешмите си и намерено ли е финасниране за цялостна подмяна на водопровода в града.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите