На 24, 25 и 26 май и на 1 и 2 юни от 11.00 до 15.00 ч. в столицата ще се движи ретротрамвай-библиотека. Това съобщиха от Столичната библиотека.
Той е част от кампанията "Пътувай и чети" на Столична библиотека, Центъра за градска мобилност и дирекция "Транспорт" към Столична община и ще се движи на всеки кръгъл час от пл. "Възраждане" до пл. "Журналист".
На три места в София Столична библиотека от 11.00 до 17.00 ч. ще обособи пространства за размяна на книги: пред Софийския университет на изхода на метрото от страната на парка; на спирката на трамваите на пл. "Славейков" пред Столичната библиотека; на спирката на пл. "Гарибалди" от страната на "Подкрепа".
На 24 май и 1 юни на трамвайната спирка пред Столичната библиотека ще бъдат писателите Теодора Димова, Марин Бодаков, Бойко Ламбовски, Петър Чухов, Илиян Любомиров, Анжела Димчева и др., от които при желание ще можете да се вземе автограф.
Традиционно в дните, през които ще се движи ретротрамваят, в него и на пространствата за споделяне на книги (пред Софийския университет, пред Столичната библиотека и пред "Подкрепа") ще може да се получи безплатни едногодишни читателски карти.
Кои национални символи са избрали държавите от еврозоната за своето евро (СНИМКИ)
Древен римски дом отваря врати с дистанционни обиколки с екскурзовод (СНИМКИ)
Властите в Судан откриха над 570 ценни антики, откраднати по време на войната
Теменужка Петкова: Заплатите в бюджетния сектор ще бъдат увеличени с 5% от януари