Президентът Румен Радев заминава за Женева където ще участва в 41-та сесия на Съвета на ООН по правата на човека. България е негов член за първи път от създаването на междуправителствения орган.
В Швейцария държавният глава ще се срещне с Върховния комисар по правата на човека Мишел Башле, с генералния директор на Службата на ООН Майкъл Мьолер и с генералните директори на Световната здравна и Световната търговска организация. Утре Румен Радев ще посети и ЦЕРН където ще разговаря с българските учени, сътрудничещи на Европейската организация за ядрени изследвания.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите