Полша предложи на България да изпрати допълнително сили за охрана на българо-турската граница. Това съобщи министърът на вътрешните работи Румяна Бъчварова. В късния следобед тя посети граничния пункт "Капитан Андреево", заедно с полския си колега Мариуш Блашчак. Те се срещнаха с полските полицейски служители, които са част от операцията на Фронтекс на българо-турската граница.
След тежките катастрофи: Демерджиев разпореди проверки на ремонтите и строителството на пътища в страната
В колата на шофьора, причинил катастрофата край Мездра, пътували още двама души