Руският държавен регулатор в сферата на комуникациите „Роскомнадзор“ съобщи днес, че е започнал съдебни процедури срещу американските интернет компании „Туитър“ и „Фейсбук“.
Компаниите са обвинени в неспазване на законите, които изискват личните данни на руските ползватели на двете мрежи да бъдат съхранявани на сървъри в Русия, съобщи пресслужбата на „Роскомнадзор“, цитирана от ТАСС, Интерфакс и Ройтерс.
„Компаниите, управляващи социалните мрежи Фейсбук и Туитър, представиха само формални отговори на нашите изисквания да потвърдят локализацията на личните данни на руските си абонати в Русия. Те не съдържат конкретни данни за фактическото изпълнение на законодателството към този момент, нито за сроковете за изпълнението на тези норми в бъдеще", се казва в съобщението.
Затова срещу тях е започнато административно производство.
10 млн. евро на седмица губи транспортният бранш заради блокадите на гръцките фермери
Членството в еврозоната: Повече чуждестранни инвестиции се очакват у нас
Учтиви са - питат в лева, в евро, с карта: Как клиентите предпочетоха да се разплащат?