Самолет кацна върху покрива на аптеката в пловдивското село Брестник. Атрактивната гледка привлича вниманието на местните хора и посетителите на селото, прочуто и със своето вино.
Старата летателна машина всъщност е поставена с кран на покрива. Идеята за това е на полковника от военновъздушните сили Милчо Георгиев, който е и собственик на сградата, в която се помещава аптеката в Брестник.
Милчо Георгиев, полковник от ВВС: Доста хора от селото са свързани по някакъв начин с авиацията и исках да им поддържам този спомен. Много голяма част от тях служеха и работиха във военноремонтните заводи, самолетните - бившия ТЕРЕМ и авиобазите Граф Игнатиево, Крумово, Чешнигирово.
Самолетът, който е произведен в Пловдив, не е просто експонат. С малко средства, той отново може да полети.
Милчо Георгиев, полковник от ВВС: Хората постоянно питат и дори се радват мисля. А пък наемателката ми - аптекарката е съпруга на бивш летец. Командир на ескадрила беше.
Величка Алексиева, фармацевт: Който мине, забелязва и пита: ама какъв е този самолет горе... и аз казвам аз с него идвам на работа и си отивам с него. Съпричастна съм с много, много съдби на много хора и летци.
Хората в Брестник са загрижени за бъдещето на авиацията и проблемите на българската армия. Казват, че само в тяхното село има няколко младежи, които мечтая да станат пилоти.
Пътниците от преобърнатия автобус край Малко Търново тръгнаха обратно за Украйна
Близо 20 км е опашката от тирове в посока „Капитан Андреево“ между Любимец и Свиленград
Без нови правила за прием в детските градини в София, докато съдът не се произнесе
Недостиг на места в детската градина и училището в пловдивското село Марково притеснява родителите
Награждават граничния полицай, извадил десетки от преобърнатия автобус край Малко Търново
Без нови правила за прием в детските градини в София, докато съдът не се произнесе
Тръмп: "Имам всичкото време на света, но Иран не - часовникът тиктака!"