И в София почитат паметта на жертвите в търговския център в Кемерово. Посолството на Руската федерация изложи съболезнователна книга, в която гражданите могат да изкажат съпричастността си към близките на загиналите.
Цветя, запалени свещи, плюшени играчки и картички с надпис "Няма да ви забравим" бяха оставени пред входа на посолството.
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг