Обстановката във Варненска област остава усложнена. Има затворени третокласни пътища в общините Дългопол, Вълчи дол и Суворово, но няма данни за бедстващи хора.
Без ток заради авария на трафопост остава част от село Каменар, останалите аварии са отстранени. В шест варненски общини са отменени учебните занятия - в Аврен учениците няма да учат утре, а във вторник и сряда занятия няма да има в Долни Чифлик, Аксаково, Дългопол и в Белослав.
Пътищата в областта са отворени и проходими, 48 машини продължават да обработват заледените участъци в региона. Повече от 50 машини почистват улиците и булевардите във Варна. Аспаруховият мост е почистен.
104 души са настанени в Приюта за временно настаняване, нормално се обслужват потребителите на Домашния социален патронаж.
Магдалена Милтенова: 30% увеличение на винетките няма да реши проблемите с пътищата
Богомил Николов: Агенцията по храните трябва да контролира пазара превантивно
След тежките катастрофи: Демерджиев разпореди проверки на ремонтите и строителството на пътища в страната
В колата на шофьора, причинил катастрофата край Мездра, пътували още двама души