Ежедневно българските компании, включително и държавните институции, стават жертва на кибератаки и изтичане на данни. През 2015 г. в подобна ситуация са били 80% от дружествата в евросъюза като средната загуба от информационния пробив се изчислява на 4 милиона долара. Киберпрестъпниците често прибягват до искане на откупи, повечето от жертвите обаче предпочитат да си мълчат, за да не увредят собствения си имидж пред обществото. От 2018 г. влиза в сила нова евродиректива, която предвижда налагането на сериозни глоби за укриването на компютърни престъпления. Подготвена ли е България за изискванията и как се справят компаниите у нас - вижте в репортажа на Цветелина Катанска.
Холивуд и ЕП обединяват усилия в защита на човека в ерата на изкуствения интелект
Отличие за българската наука: INSAIT получи награда от Европейския съвет за научни изследвания
Престижна европейска научна награда за учен от института INSAIT на проф. Мартин Вечев
Въздушна линейка транспортира до Пловдив пострадалата жена при катастрофата на АМ "Тракия"
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (ВИДЕО)