Ежедневно българските компании, включително и държавните институции, стават жертва на кибератаки и изтичане на данни. През 2015 г. в подобна ситуация са били 80% от дружествата в евросъюза като средната загуба от информационния пробив се изчислява на 4 милиона долара. Киберпрестъпниците често прибягват до искане на откупи, повечето от жертвите обаче предпочитат да си мълчат, за да не увредят собствения си имидж пред обществото. От 2018 г. влиза в сила нова евродиректива, която предвижда налагането на сериозни глоби за укриването на компютърни престъпления. Подготвена ли е България за изискванията и как се справят компаниите у нас - вижте в репортажа на Цветелина Катанска.
Холивуд и ЕП обединяват усилия в защита на човека в ерата на изкуствения интелект
Отличие за българската наука: INSAIT получи награда от Европейския съвет за научни изследвания
Престижна европейска научна награда за учен от института INSAIT на проф. Мартин Вечев
"Сбогом, малки ангели": Отрупаха с цветя стадион "Славия" в памет на загиналите деца на АМ "Тракия" (СНИМКИ)