Австрийските медии съобщиха за оставката на Михаел Грамер, председател на управителния съвет на провинциалната банка" Хипо Форарлберг". Банката се появи в разкритията на разследващите журналисти, получили световна известност като аферата "Панамски досиета".
Както подчерта в изявление Грамер, това не е признаване на вина, а лично решение, обмисляно отдавна. Той добави, че е убеден в законността на сделките, извършени от поверената му банка. В офшорните транзакции винаги е било ясно кой стои зад сумите. "Той е олигарх, богат руснак", коментира Грамер обвинението от "Панамските досиета" ,че е работил с руския милиардер Генадий Тимченко. Но постоянно са били правени разследвания на неговата личност и не е било откривано нищо подозрително. "Той е търговец на природни ресурси, който е забогатял от търговия с нефт и природен газ. Не смятахме за нещо лошо да имаме богат руски клиент", е мнението на Грамер. Банкерът е в управителния съвет на "Хипо Форарлберг" от 2004 година, председателството му поема от 2012 година.
Българската хотелска асоциация: Няма стотици проценти печалби, а заплатите са близки до средните в страната
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Полша е домакин на годишната конференция за възстановяването на Украйна, премиерът Радев ще участва
Тежко остава състоянието на жената, пострадала при катастрофата на АМ "Тракия"
На 35 ключови кръстовища в София ще работят новите камери с изкуствен интелект