Областната дирекция по безопасност на храните в град Кърджали проверява случай за съмнение за хранително натравяне на 15 деца. Те са се оплаквали от стомашно неразположение, хоспитализирани са били 11 деца, като още в неделя са изписани. Това съобщиха от пресцентъра на БАБХ.
Инспекторите към ОДБХ Кърджали са извършили незабавна проверка в училищния стол, взети са проби за лабораторно изследвани от храната, която са консумирали децата за наличие на стафилококи, салмонела и листерия.
В училището са били приготвени 210 порции. Взети са проби и от контактните повърхности и посудата от кухнята, както и от персонала на детското заведение. Ученическият стол е затворен до изясняване на случая, потвърждаване или отхвърляне на хранителен инцидент. Първите резултати ще станат готови най-рано в четвъртък.
В "Пирогов" продължава борбата за живота на децата, катастрофирали Горна Оряховица
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)
"Сбогом, малки ангели": Отрупаха с цветя стадион "Славия" в памет на загиналите деца на АМ "Тракия" (СНИМКИ)