Същинската работа и развитието на София Тех Парк тепърва предстои през 2016-та, когато ще бъде доизграден. Ще заработят 11 лаборатории и най-важното, което трябва да се случи - хората и техните креативни идеи ще намерят своят нов дом. Златимир Йочев разговаря за бъдещето на парка с неговия изпълнителен директор Елица Панайотова.
Първият елемент на технологичният парк, който вече работи е форумът, каза Елица Панайотова.
- От следващата година започват редица събития, които са насочени към иновации, предприемачество. Те ще събират на едно място хора с различнип рофесии и с различен опит. Следващият елемент, който също е много важен, това е инкубаторът. Това е мястото където млади компании ще получават помощ да развият своите идеи и да ги превърнат в успешни бизнеси. В този инкубатор ще бъдат приютени на едно място както стартиращи компании, така и фондовете, които подпомагат тяхното развитие.
С изкуствен интелект разчетоха древни свитъци, погребани при изригването на Везувий
Холивуд и ЕП обединяват усилия в защита на човека в ерата на изкуствения интелект
Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°
100 животни бяха спасени от голям пожар в стопански двор в асеновградското село Червен (СНИМКИ)