Най-старото висше учебно заведение в страната обяви допълнителен прием за 800 места, които са субсидирани от държавата. 4 578 новоприети студенти са се записали след приключване на трите класирания в кандидат-студентската кампания за учебната 2019/2020 година на Софийския университет „Св. Климент Охридски“. 23 от тях са лауреати от национални и международни състезания и олимпиади.
В същото време Алма Матер обяви допълнителен прием за 1280 незаети места след вече приключилото класиране. От тях 800 са за специалности, субсидирани от държавата, а 480 за специалности срещу заплащане от страна на студентите.
Срокът за подаване на документи за участие в допълнителния прием е от 9 до 13 септември. Класирането ще бъде обявено на 17 септември, а записването ще бъде от 18 до 20 септември.
Институт за геопространствени изследвания и технологии открива СУ „Св. Климент Охридски“
С флаг в ръка и мечти за медали: Българските олимпийци по природни науки получиха националното знаме
Премиерът Румен Радев връчи националното знаме на олимпийските отбори по природни науки за 2026 г.
Почти 30° тази нощ в Германия: Спряха трамваите в Лайпциг, след като жегата разтопи релсите