Преди 20 години един дългогодишен мираж за столичани се превръща в сбъдната мечта - официално е открито метрото на София.
След 19-годишни усилия на 28 януари 1998 година е пусната първата 6.5 километрова отсечка от метростанция "Сливница" до "Константин Величков". Открива я тогавашният кмет Стефан Софиянски.
Първоначално метрото се движи със стари руски мотриси, закупени през 80-те години. През годините подземната железница се разрасна до 40 километра по време на управлението на няколко правителства.
Сега с метрото се возят по половин милион души дневно, а за 20 години са превозени 2 милиарда пътници.
Санкциите срещу Русия: Синодът излезе с решение, че не е в компетенцията му да се произнесе по този въпрос
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
Техническа грешка увеличи заплатите на шефовете на енергийни регулатори с до 2000 евро